Co robić, aby mieć udany związek?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Jednak musimy pamiętać, że uroczysta przysięga nie gwarantuje nam udanego związku. Prędzej czy później pojawią się  kłótnie i napięcia. Czy zniszczą, a może wręcz przeciwnie umocnią wasz związek? To zależy tylko od was. Istnieje wiele kwestii, które powinniście ustalić  zanim wypowiecie sakramentalne tak,

O czym powinniśmy porozmawiać?

Pierwszą istotną kwestią jest posiadanie dzieci. Porozmawiajmy z naszym partnerem czy i kiedy zamierzmy mieć potomstwo. W tej kwestii dość trudno o kompromis… Nie poddawajmy się ewentualnym naciskom naszych bliskich. Kwestia posiadania dzieci to tylko i wyłącznie sprawa między wami.

Jeśli w waszym domu pojawią się już dzieci, to automatycznie pojawią się kolejne istotne kwestie do omówienia. Po pierwsze wychowanie. Będziecie musieli  ustalić kto zaopiekuje się maluszkiem w pierwszych miesiącach jego życia. Coraz więcej mam chce łączyć aktywne życie zawodowe z wychowaniem potomstwa… A w takiej sytuacji będziecie musieli poszukać kogoś kto zaopiekuje się waszym dzieckiem. Jeszcze kilkanaście lat temu można było liczyć na pomoc babci. Jednak dzisiejsze babcie coraz częściej chcą być aktywne, także zawodowo. Nie mają zamiaru rezygnować z własnego życia i ze swoich pasji. A zatem będziecie musieli poszukać dobrej opiekunki bądź żłobka.

Jeżeli chcesz poznać tajniki uwodzenia, wejdź na stronę uwodzenie.org – zobacz, jak skutecznie podrywać

http://www.uwodzenie.org/

A jeśli mówimy już o kwestii wychowania  to nie możemy zapominać o religii. Nie ma problemu jeżeli oboje rodzice wyznają ten sam system wartości. Problemy mogą się pojawić, gdy jedno z was jest nie wierzące lub wyznajecie dwie różne religie. Dlatego jeszcze przed ślubem postarajcie się dokładnie omówić tą kwestię.

Kolejna istotna sprawa to finanse, przecież nie samą samą miłością człowiek żyje. Musicie ustalić jak będzie wyglądał wasz wspólny budżet. Czy zdecydujecie się na wspólne konto bankowe, a może zdecyduje się na zachowanie finansowej niezależności. Dzięki takiej rozmowie żadne z was  nie będzie wszczynać kłótni o nową parę butów czy kolejny elektroniczny gadżet.

Wspominając o pieniądzach nie możemy zapomnieć o wspólnym majątku. Większość par pobiera się w takim wieku, że mogą się się pochwalić pewnym dorobkiem finansowym. Mieszkaniem oraz sporymi oszczędnościami. Przed ślubem musimy się zastanowić czy nasz majątek zdobyty w trakcie trwania naszego związku będzie majątkiem wspólnym… Inna opcja to intercyza. Wtedy każde z małżonków pracuje na swój majątek. To dobre rozwiązanie, gdy któreś z was prowadzi działalność gospodarczą. Rozdzielność majątkowa zabezpieczy was przed ewentualną, finansową klapą.

Gdy w małżeństwie pojawią się konflikty…

Różnice zdań pojawiają się w każdym, nawet najlepszym związku. To całkowicie naturalne, że swoje dorosłych ludzi może mieć odmienne zdanie w jakiej sprawie. Ale gdy decydujecie się na wspólne życie musicie nauczyć się wypracowywać kompromisy. Bez nich będziecie ciągle żyć w stanie napięcia. Prędzej czy później nieustanne kłótnie zniszczą wasz związek. A tego przecież nie chce żadne z was.

Related posts

Leave a Comment